X

بخش بالایی وب سایت شمامل ، جستجو ، منوی اصلی و هدر

نشان ایران

بخش میانی

محتوی نوشتاری

تاييد حضور ووشو در المپيك 2022 جوانان

    دکترعلى‌نژاد: حضور ووشو در المپیک، حاصل یک تلاش بى وقفه بود

درپى اعلام کمیته بین‌المللى المپیک و تایید حضور ووشو در المپیک ۲۰۲۲ جوانان، دکتر «مهدى على‌نژاد» سرپرست معاونت توسعه ورزش قهرمانى وزارت ورزش و رییس فدراسیون ووشو، این موفقیت را به خانواده ورزش و ووشوی کشور تبریک گفت.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون ووشو؛ در این پیام آمده است: “بى‌شک این موفقیت حاصل سال‌ها تلاش مجدانه خانواده ووشو، اعضاى هیات رییسه و کمیته فنى فدراسیون جهانى ووشو بوده است که شرایط مدنظر کمیته بین‌المللى المپیک را فراهم ساخته و ووشو را به استانداردهاى لازم یک ورزش المپیکى رسانند. این اتفاق موجى از شادى را در میان ورزشکاران و علاقه‌مندان به این رشته جذاب ایجاد نموده است و ورزش ایران از هم اکنون مى‌تواند بر روى توانمندى‌هاى قهرمانان ملى خود در رشته ووشو حساب باز کند.”

سرمربی تیم ملی تالو گفت: تمام ورزشکاران آرزوی حضور در المپیک را داشتند و حضور در این میدان، بزرگترین آرزوی ووشو بود.

فرشاد عربی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، در خصوص حضور ووشو در المپیک ۲۰۲۲ جوانان اظهار داشت: المپیک بزرگترین رویای ووشو بود و تمام ورزشکاران دنبال این بودند که در این میدان بزرگ حضور پیدا کنند. درست است که ووشو در المپیک جوانان حضور دارد، اما این موضوع نقطه شروعی برای رسیدن ووشو به المپیک اصلی خواهد بود.

وی افزود: این حضور بزرگ یک انگیزه مضاعف در ووشوی سراسر دنیا ایجاد کرده و ما هم از این قاعده مستثنی نیستیم. حضور ووشو در المپیک به همان اندازه که انگیزه را بیشتر می‌کند به همان اندازه کار را هم سخت کرده و باید دید شرایط حضور و کسب سهمیه المپیک جوانان چطور خواهد بود.

سرمربی تیم ملی تالو ادامه داد: ووشوی ایران در سال‌های اخیر شرایط بسیار خوبی داشته و مطمئنا این خبر خوش حال ووشو را بهتر می‌کند و شک ندارم که مجموعه فدراسیون برای موفقیت در المپیک جوانان هم برنامه ویژه‌ای دارد.

عربی در پایان خاطرنشان کرد: دوست داشتم در دوران قهرمانی خودم ووشو المپیکی میشد تا حضور دراین میدان بزرگ را تجربه می‌کردم و هیچکس نمی‌تواند بگوید دوست ندارد المپیک را تجربه کند. ووشوکاران جوان ایران در مسابقات جهانی و آسیایی بار‌ها افتخارآفرینی کردند و حالا باید آنها را از همه نظر آماده حضور در المپیک کنیم که در این میدان سخت هم موفق باشند.

مربی تیم ووشو جوانان:
زمینه حضور ووشو در المپیک فراهم شده است

مربی تیم ووشو جوانان گفت: با اضافه شدن ووشو به المپیک جوانان، حضور این رشته در بازی‌های المپیک تابستانی نزدیک است.

زمینه حضور ووشو در المپیک فراهم شده استامیر اوجاقی در گفتگوی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما درباره راهیابی ووشو به المپیک جوانان گفت: یکی از مهمترین اتفاقاتی که برای ووشو رخ داد، حضور این رشته در المپیک جوانان ۲۰۲۲ سنگال است که فکر می‌کنم این حضور ادامه دار باشد.
وی افزود: متاسفانه ووشو در بین رشته‌های المپیک تابستانی بزرگسالان جایی ندارد و تنها یک بار به صورت آزمایشی در المپیک ۲۰۰۸ پکن شرکت داده شد و دیگر خبری از حضورش در این بازی‌ها نبود، اما اضافه شدن ووشو در المپیک جوانان نویدبخش آن است که به زودی به رشته‌های المپیک تابستانی اضافه خواهد شد.

*المپیکی شدن ووشو به سود ورزش ایران
سرمربی تیم ووشو جوانان ایران گفت: اگر این اتفاق رخ دهد و رشته ووشو به بازی‌های المپیک راه یابد، برای کل ورزش ایران خوب است، چرا که با توجه به عملکرد چند ساله آن، امیدواری‌های زیادی برای مدال آوری در المپیک خواهیم داشت.
وی با اشاره به ظرفیت مناسب برای تیم ملی ووشو افزود: در مسابقات جهانی بزرگسالان امسال در مجموع مردان و بانوان، هشت مدال طلا کسب کردیم که پنج مدال در بخش مردان بود. به جز محسن محمدسیفی، سایر سانداکاران از رده‌های نوجوانان و جوانان به تیم ملی اضافه شدند که از همان رده‌های پایه مدال آور بودند.

*پشتوانه سازی خوب برای تیم ملی
اوجاقی ادامه داد: در زمان محمدسیفی تیم‌های پایه فعال نبودند و در سال‌های بعد برنامه‌های نوجوانان و جوانان گسترش یافت، ضمن آنکه علی خورشیدی و یوسف صبری از شاگردان من در تیم جوانان بودند که در تیم بزرگسالان هم موفق شدند. صبری در ۲ دوره رقابت‌های جهانی روسیه و چین ۲ مدال طلا کسب کرده است. این نوید را می‌دهم که پشتونه سازی خوبی برای تیم ملی ووشو صورت گرفته است.

*ووشوکاران در مسابقات کشوری انتخابی
وی به مسابقات قهرمانی کشور نوجوانان و جوانان اشاره کرد و گفت: این رقابت‌ها سوم و چهارم بهمن در سنندج برگزار می‌شود و مرحله اول انتخابی تیم جوانان برای رقابت‌های جهانی سال آینده است. نفرات اول تا سوم مشترک این مسابقات اواخر فروردین ۹۸ به اردوی تیم جوانان دعوت می‌شوند تا در رقابت‌های درون اردویی ترکیب اصلی تیم ووشو جوانان مشخص شود.
سرمربی تیم جوانان ووشو افزود: تیم ووشو جوانان ایران اوسط تابستان سال آینده در مسابقات جهانی مراکش شرکت خواهد کرد.

عبارات کلیدی این خبر عبارتند از: ووشو- تای چی چوان- تای چی درکرج- استاد مهدی رمضان زاده-تای چی کودکان

 

 

 

 

 

 

 

بالا