X

بخش بالایی وب سایت شمامل ، جستجو ، منوی اصلی و هدر

نشان ایران

بخش میانی

محتوی نوشتاری

ورززش تای چی دارویی برای بیماری ویروس کرونا در دوره نقاهت

      

مختصری از ویروس کرونا
ویروس، کرونا ویروس، ویروس کرونا ویروسی است که ، برای اولین بار در ووهان چین شناسایی شده است. این ویروس به سرعت در حال شیوع است و تا 7 فوریه سال 2020  در 25 کشور به گزارش [سازمان بهداشت جهانی] تأیید شده است، این بیماری معمولاً با علائم غیر اختصاصی مانند تب ، سرفه خشک و خستگی شروع می شود و سیستم های متعددی مانند دستگاه تنفسی ، دستگاه گوارش و اسکلت عضلانی درگیر می شوند

استرس مبتلا شدن به بیماری کرونا یکی از مهم ترین عواملی است که باعث کاهش اعتماد به نفس در افراد می شود ، و از آنجایی که مطالعات مختلفی در این باره صورت گرفته ورزش باستانی تای چی با به همراه داشتن آرامش درونی در اجرای حرکات باعث افزایش تمرکز ذهنی، بالا بردن سطح هوشیاری بدن  برای درک بهتر محیط می شود و می تواند آنتی ویروسی برای جلوگیری از بیماری کرونا باشد.

و اما تای چی...

نوعی ورزش سنتی ذهن و بدن با شدت حرکات  کم تا متوسط چینی است، که سابقه تمرین طولانی مدت آن برای تناسب اندام بدن و ذهن در شرق است. بسیاری مطالعات نشان داده اند که تای چی در افزایش  ایمنی و بهبود عفونت بیماری های قلبی عروقی  و بیماری های مزمن اسکلتی- عضلانی موثر واقع شده است. این بررسی با هدف ارزیابی سیستماتیک اثربخشی و ایمنی تای چی برای COVID-19 در دوره بهبود با استفاده از چندین آزمایش بالینی منتشر شده است. و در این ازمایش ها بیماران مبتلا به COVID-19 در دوره نقاهت ، صرف نظر از جنس ، سن ، نژاد یا وضعیت تحصیلی و اقتصادی ، در این بررسی ازمایش شده اند .
چگونه ترس از ویروس کرونا را با آموزش ذهن و بدن از طریق تای چی کاهش دهیم ؟
باشگاه ها تعطیل هستند و احساس می کنید در حال ضعیف شدن هستید ! اکنون حفظ تعادل بدن و ذهن بیش از هر زمان دیگری - از نظر فرم بسیار مهم است. و ما باید راه هایی برای انجام این کار در خانه پیدا کنیم.

تای چی ، یوگا و سایر اشکال ورزش و فعالیت که بر حضور آگاهانه (فعالیت های بدن و ذهن) تأکید دارند ، می توانند روش های هوشمندانه ای برای تأمین مجدد خود باشند.
"ورزش و حرکت با حضور آگاهانه" به معنای معطوف کردن توجه شما به درون است، درون و بیرون با هم یکی می شود، تنفس و سایر واکنشها یا حرکات را در بدن و ذهن خود مشاهده می کنید ، اما بدون اینکه آنها را درگیر کنید. "به عبارت دیگر ، شما به عنوان" کاپیتان کشتی خود "یک نگرش را رعایت می کنید. این  تمرینات و حرکات ارزنده، می تواند انتخاب ها و آگاهی های مناسب و آگاهانه را در طول مسیر فراهم کنشما می توانید، درصورت نیاز به این رشته با استاد مهدی رمضان زاده از مربیان بزرگ ملی و بین الملی این رشته و سایر استاتید محترم ارتباط گرفته و با فلسفه وجودی این رشته آشنا شوید و راهنمایی ها و مشاوره های  فنی لازم را شنیده و در صورت تمایل شروع به تمرین کنید

با تای چی از مزایای متعدد بهره مند شوید....!

این نوع فعالیت ها در چندین بعد مفید است ، هم برای بدن و هم برای ذهن.

"تای چی تمرکز را افزایش می دهند و شما را قادر می سازد تا حرکات را به مناسب ترین و ممکن ترین شکل ممکن انجام دهید. این به هر فرد امکان می دهد آنچه بیشترین سود را برای او دارد برداشت کند. برای برخی از افراد بزرگترین سود این است که آگاهانه تر حضور پیدا کنند
که در واقع این حضور آگاهانه چیزی است که به آن نیاز دارد، و این نیاز و درک ، نوعی مراقبت از خود ، " تعریف و گفته می شود. به طور کل  برای انجام  ورزش تای چی به فضای زیادی یا ابزار و پوشش خاصی نیاز ندارید.
برخی از افراد هم دریافتند که که برای غلبه بر تنش ها و کنترل فشار روحی و روانی که ناشی از وجود یکسری عواطف و احساسات است، باید تای چی کنند. و برای عده ای هم ، ایجاد برخی از خصوصیات جسمی ، مانند قدرت ، هماهنگی ، تعادل یا چابکی ، هدف از انجام این ورزش است.
آموزش آنلاین تای چی در ایران توسط استاد مهدی رمضان زاده:
مهدی رمضان زاده از اساتید رشته تای چی چوان، سعی نموده، سیستم آموزش آنلاین تای چی را با آموزش بسیار ساده از مبتدی تا پیشرفته در اختیار شما متقاضیان و ورزش دوستان عزیز و محترم قرار دهد، و در این مسیر بسیار زیبا در خدمت همه شما دوست داران تای چی باشد.
 
ویروس مدرن کرونا و بهره گیری از علم باستانی تای چی !
شما ممکن است حالت های روان و حرکات آرام تای چی را دیده باشید و از خود بپرسید که این چه چیزی است. تای چی یک تمرین ذهنی و بدنی باستانی است. در حالی که مطالعات نشان می دهد که ممکن است فواید زیادی برای سلامتی داشته باشد نیز داشته باشد. گاهی اوقات از تای چی به عنوان "مراقبه متحرک" یاد می شود. تای چی انواع مختلفی دارد ، در تای چی به طور معمول حرکات به گونه ای اجرا می شود که با آرامش و با الگوهای تنفسی و تمرکز ذهنی و آرامش ترکیب می شود. حرکات ممکن است هنگام راه رفتن ، ایستادن یا نشستن انجام شود .
دکتر پیتر وین ، محقق با سابقه تای چی در دانشکده پزشکی هاروارد ، می گوید: "ریشه ورزش تای چی بر معالجه اندام افراد ، همچنین برای افزایش تعادل بین سیستم های بدن می باشد . وی افزود ، این یک مداخله امیدوار کننده برای حفظ و بهبود بسیاری از زمینه های سلامتی است ، به ویژه در بزرگسالان  و سنین بالاتر. چندین مطالعه به اثبات رسانده است که تای چی می تواند تعادل و ثبات را در افراد مسن افزایش دهد و خطر و ترس از مرگ را کاهش دهد. هر ساله بیش از 1 نفر از هر 4 فرد مسن فوت می کند و از هر 5 مورد 1 مورد به علت آسیب های جدی مانند شکستگی استخوان یا آسیب به سر جان خود را از دست می دهد


دکتر وین می گوید: "تلاش برای احتیاط بیشتر می تواند شما را مستعد به مرگ کند." تای چی می تواند به شما کمک کند تا دوباره با اطمینان و ایمنی بیشتری زندگی کنید." برخی از مطالعات نشان می دهد که تای چی می تواند افراد مبتلا به پارکینسون خفیف تا متوسط را بهبود ببخشد .
تحقیقات نشان می دهد که تمرین تای چی ممکن است به بهبود وضعیت و اعتماد به نفس ، نحوه تفکر و مدیریت احساسات و کیفیت زندگی شما کمک کند. تمرین منظم همچنین ممکن است کیفیت زندگی و خلق و خوی در افراد مبتلا به نارسایی مزمن قلب یا سرطان را بهبود بخشد ، و همچنین می تواند باعث بهبود خواب و تقویت حافظه و سایر عملکردهای ذهنی بشود . برای ارزیابی کامل و تأیید مزایای بالقوه تای چی به مطالعه بیشتر نیاز است. اما از آنجا که این ورزش باستانی شامل حرکت های آهسته و ذهنی است ، اگر صحیح انجام شود ، احتمال آسیب را کم و حتی می تواند به درمان بیماری کرونا کمک ویژه ای بکند .

دکتر وین می گوید: "آیا شما علاقه مند هستید که تای چی را برای کمک به یک مسئله مزمن در سلامتی و یا کاهش استرس های روزمره زندگی امتحان کنید ؟
تای چی - اگر به درستی آموزش داده شود - می تواند یک مکمل عالی برای سایر روش های زندگی باشد.
یادتان باشد که بر ای آموزش و یادگیری این رشته ی بسیار زیبا و موثر، تنها با یک سرچ در اینترنت شما می توانید با اساتید بسیاری، نظیر استاد مهدی رمضان زاده که به صورت حضوری و آنلاین در استان البرز تدریس می کنند، و به صورت آنلاین و مجازی در خدمت تمامی مردم عزیز، ایران زمین هستند، آشنا شوید.
شما می توانید در صورت تمایل از طریق لینک زیر رزومه استاد مهدی رمضان زاده را مشاهده فرمایید.
رزومه استاد مهدی رمضان زاده

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بالا